Erasmus+ 2016-2018

Umenie dokáže spájať

um-spaja

 

    V dňoch 13. – 17. marca 2017 sa v našej škole uskutočnilo medzinárodné stretnutie žiakov a učiteľov v rámci projektu Erasmus+.

     Naša škola i mesto sa stali hostiteľmi pre dvadsaťosem  hostí z rumunskej, španielskej, tureckej a litovskej školy. Toto stretnutie bolo prvou mobilitou v rámci projektu.

Počas piatich dní sme rozvíjali priateľstvo a spoluprácu prostredníctvom umenia – sochárstva. Tvorivé workshopy v našej škole, ale i v Kysuckej galérii v Oščadnici, návšteva kultúrnych stánkov v našom meste, stretnutie s pánom primátorom, exkurzia do Okrasy, to je len niekoľko bodov bohatého programu, ktorí sme pripravili pre našich hostí.

     Deti našich zahraničných partnerov boli ubytované v rodinách našich žiakov, kde mali možnosť bližšie sa zoznámiť so slovenským spôsobom života, zvykmi.

     Veríme, že sa našim hosťom na Slovensku páčilo, za čo patrí veľká vďaka nielen vedeniu školy a učiteľom, ale aj nepedagogickým pracovníkom,  rodičom, p. Mundierovi i všetkým, ktorí nám pomohli pri realizácii projektu. Ďakujeme!

 

Video vystúpenia žiakov.

vystupenie